Pagrindinis puslapis Spausdinti LT | EN
Naujienos
Veislė
Button_paw Ar jums tinka?
Button_paw Istorija
Button_paw Tipiškas Zenenhundas
Button_paw Standartas
Mūsų šunys
Button_paw ULTRA UNIQUE from Balihara ranch
Button_paw BESTAS Sedula
Button_paw VEGA Sedula
Button_paw TARDO nuo Sedulos
Šuniukai
Button_paw Vada M
Button_paw Vada B
Button_paw Vada V
Button_paw Vada T

Sveiki,
 
esu Audra, Didžiųjų Šveicarijos zenenhundų veislyno “SEDULA” šeimininkė. Šunų veisimas tam tikra prasme susijęs su mano profesija – esu baigusi Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakulteto biologijos specialybę. Kiek save atsimenu, turėti namuose šunį visada buvo mano svajonė. Dar mokydamasi mokykloje auginau juodą šuniuką mišrūną. Po to sekė studijų metai, ištekėjau, auginau vaikus… Jiems paaugus, vėl panorau turėti namuose keturkojį draugą. Mane palaikė vyras Gintautas ir mūsų namuose atsirado ryzenšnauceris Mauras. Tai buvo šeimos narys, draugas, sargas ir gynėjas. Jis buvo su mumis beveik vienuolika metų. Kai jo netekome, supratome, kad be šuns sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą - tai jau tapo mūsų šeimos gyvenimo būdu. Taigi, netrukus mūsų namuose jau amsėjo Labradoro retriveris Musonas, kuris džiugina savo gera nuotaika ir išdaigomis iki šiol.     
Tačiau aš dar norėjau “rimtesnio” šuns . Naršiau po internetą, ieškodama stipraus, didelio, protingo ir draugiško šuns, bet kartu ir sargo. Taip mano dėmesį patraukė Didieji šveicarų zenenhundai, dar vadinami “swissy”.
 
 
 
ISTORIJOS PRADŽIA
 
Norėjau susirinkti kuo daugiau informacijos apie šią veislę. Vėl naršiau po internetą. Žmogus, kuriam parašiau pirmąjį laišką, ieškodama informacijos apie šiuos puikius šunis, buvo žinomas Amerikoje šių šunų veisėjas Jim Barton. Jis man atsiuntė savo parašytą knygą apie Didžiųjų šveicarų zenenhundų auginimą. Ją perskaičiau, o mano noras pamatyti šiuos šunis gyvus tik dar labiau sustiprėjo. Lenkijoje tuo metu buvo vienintelis veislynas, kuriame galima buvo šiuos gražuolius pamatyti. Susisiekiau su šio veislyno šeimininke ir paprašiau leidimo aplankyti jų veislyną. Gavę kvietimą, su vyru Gintautu susiruošėme į kelionę. Pagaliau tikslas buvo pasiektas – savo lojimu mus sveikino trys Didieji šveicarų zenenhundai. Tada pasakiau sau – TAIP, tai tie šunys, kuriuos noriu auginti ir veisti.
Nusprendę įsigyti savo pirmąjį „swissy“ nežinojome, kad šuniuko teks laukti ilgai. J. Barton patarė kreiptis į Slovakijoje esantį veislyną Balihara ranch. Taip ir padarėme, bet paaiškėjo, kad norint pirkti mažylį, reikia jį iš anksto rezervuoti. Praėjus beveik  metams,  mūsų namuose jau lakstė zenenhundžiukas Quentin.
Skaudžią patirtį išgyvenome augindami savo pirmąją kalytę Amica. Jos netekome, kai ji buvo 2 metų ir 7 mėnesių.
Tačiau jau buvau "užsikrėtusi" Didžiųjų šveicarų zenenhundų „virusu“, o mano šeima tam irgi neprieštaravo. Esu jiems labai dėkinga už supratimą ir pagalbą, nes esame viena komanda.
Kalytė Una atsirado mūsų namuose ir pagaliau sulaukėme pirmosios savųjų „swisiukų“ vados...
 
Taip atsirado "SEDULA"
 
Su malonumu  kviečiame lankytis mūsų internetinėje svetainėje. Džiaugsimės kiekvienu, kurio širdį užkariaus DIDYSIS ŠVEICARIJOS ZENENHUNDAS .
 
 
Su meile,
 
Audra ir Gintautas