Pagrindinis puslapis Spausdinti LT | EN
Naujienos
Veislė
Button_paw Ar jums tinka?
Button_paw Istorija
Button_paw_active Tipiškas Zenenhundas
Button_paw Standartas
Mūsų šunys
Button_paw ULTRA UNIQUE from Balihara ranch
Button_paw BESTAS Sedula
Button_paw VEGA Sedula
Button_paw TARDO nuo Sedulos
Šuniukai
Button_paw Vada M
Button_paw Vada B
Button_paw Vada V
Button_paw Vada T
Tipiškas Zenenhundas
TIPIŠKAS DIDYSIS ŠVEICARIJOS ZENENHUNDAS
 
     Didysis Šveicarijos zenenhundas - tai labai pasitikintis savimi šuo, tiesiog spinduliuojantis vidinę ramybę. Šie šunys gali būti ramaus pasitikėjimo savimi simboliu. Jų galinga išvaizda kelia pagarbą, o įgimtas sargo ir gynėjo instinktas daro juos patikimais palydovais ir namų sargais.
     Jie palieka kilnaus šuns, galinčio būti vidutiniškai aktyviu ar visiškai ramiu, įspūdį. Tačiau jie – ne miegaliai! Netgi jei kartais šie šunys yra apibūdinami kaip užsispyrę kietakakčiai, vis dėlto jie gali būti judrūs ir lengvai auklėjami. Jie labai ilgai bręsta. Didysis šveicarų zenenhundas iš pažiūros gali atrodyti labai didelis ir subrendęs šuo, tačiau viduje jis labai ilgai išlieka smagus ir išdykęs šuniukas. Vaikiškas amžius gali trukti iki 2 – 3 metų. 
     Vienas pagrindinių šios veislės šunų bruožų – užsispyrimas. Jeigu jie kažkur nenori eiti, arba jiems kažkas pabodo – tiesiog atsisėda ar atsigula ir tada jau niekas negali padėti išjudinti šių milžinų iš vietos. Tokį elgesį galima įveikti tik apsišarvavus kantrybe ir supratingumu.
 
 
GYVENANT SU ZENENHUNDU
 
     Bendras visų zenenhundų charakterio bruožas – tai begalinis prieraišumas ir meilė šeimininkui, didelis noras artimai ir pastoviai su juo bendrauti, ištikimybė ir atsidavimas. Istoriškai šie šunys visada artimai dirbo šalia žmogaus ir kitų gyvūnų, todėl laimingiausi jie - būdami su tais, kuriuos myli. Jie mėgsta išdykauti, žaisti arba tiesiog gulėti prie šeimininko kojų,
 
Didysis šveicarų zenenhundas vadinamas puikiu šeimos šuniu. Jis yra sargus, tačiau neagresyvus. Jo romios rudos akys garbinamai žiūri i tuos, kuriuos jis myli: „šveicariukas“ įtikina  kiekvieną šeimos narį, kad jis ar ji yra „šveicariuko“ geriausias žmogus- draugas. Šie šunys puikiai sutaria su vaikais ir kantriai kenčia jų išdaigas.
Swissy myli ir pažįsta savo šeimą ir šeimos draugus. Jis bus budrus, jeigu nauji ir nepažįstami jam žmonės ateis į namus. Swissy lojimas atims drąsą bet kam, tačiau labiausiai atbaidys vagį. Įsilaužėlis tikrai nenorės sutikti didelio lojančio šuns, bėgančio link įtartino triukšmo jo teritorijoje.
     Swissy mėgsta būti supažindintas su naujais žmonėmis, kurie apsilanko namuose. Tuomet jis greitai tampa draugiškas.
     Swissy yra sarginis šuo, jis los jeigu girdės kažką artinantis prie namų. Jis yra ypač budrus ir tučtuojau praneš namiškiams, jeigu išgirs neįprastą garsą. Tačiau nereikia tikėtis, kad Didysis šveicarų zenenhundas egsis agresyviai: jis los ant nepažįstamojo, tačiau nepuls ir nekąs.
     Swissy mėgsta stovėti tarp žmonių, kuriuos jis myli. Jie dažnai įsispraudžia tarp dviejų mylimų žmonių, tačiau jie taip pat stengiasi atsistoti tarp šeimininko ir nepažįstamo žmogaus, kol vyksta pokalbis. Toks elgesys parodo veislės ramų, bet  šeimininką ginantį būdą.