Pagrindinis puslapis Spausdinti LT | EN
Naujienos
Veislė
Button_paw_active Ar jums tinka?
Button_paw Istorija
Button_paw Tipiškas Zenenhundas
Button_paw Standartas
Mūsų šunys
Button_paw ULTRA UNIQUE from Balihara ranch
Button_paw BESTAS Sedula
Button_paw VEGA Sedula
Button_paw TARDO nuo Sedulos
Šuniukai
Button_paw Vada M
Button_paw Vada B
Button_paw Vada V
Button_paw Vada T
Ar jums tinka?

Ar Jums tinka Didysis šveicarų zenenhundas?

Parašyta Karen Conant

           Jūs, tikriausiai, esate girdėję viską  apie puikias šių įspūdingų, ištikimų kompanionų savybes, tačiau labai prašome apsvarstyti sekančius faktus, prieš nuspręsdami, ar ,vis dėl to, Didysis šveicarų zenenhundas yra tinkama veislė Jums.

           Tinkamai auginti „Swisy“  (mažybinis Didžiojo šveicarų zenenhundo pavadinimas) Jums reikės  laiko. Ar Jūsų darbas ir gyvenimo būdas sudaro sąlygas tinkamai auginti ir mokyti darbinį šunį? Skaitykite toliau ir tada nuspręskite ar „Swissy“ suderinamas su Jūsų  gyvenimo stiliumi.

            Didieji šveicarų zenenhundai  yra didelių veislių atstovai  ir jiems reikia erdvės. Taip pat jiems reikia reguliarių vidutinio aktyvumo užsiėmimų.  Kaip tikra darbinė veislė „Swissy“  labiausiai patenkintas, kai  turi darbo arba  tikslą. „Swissies“ nėra tingūs, gulinėjantys namuose šunys.

           „Swissy“ labiausiai patenkinti savo šeimos draugijoje. Jie nesijaučia gerai uždaryti  voljere ir  atskirti nuo šeimos gyvenimo.  „Swissy“ prigimtis  -  būti šeimos nariu ir kompanionu namuose.

           „Swissies“  yra sargūs ir budrūs. Tai reiškia, kad jie los ant kaimynų, svečių ir bet kokios veiklos, vykstančios kaimynystėje!  Jie turi natūralų gynybinį instinktą saugoti namus ir šeimą.

           Dauguma „Swissy „ mėgsta vaikų draugiją, tačiau JOKS didelis šuo neturėtų būti paliktas be  priežiūros su mažais vaikais.“Swissy“, būdamas  tvirto sudėjimo ir aktyvaus būdo, gali lengvai  pargriauti vaiką netyčia.

           „Swissy“ turi keletą pagrindinių sveikatos problemų į kurias reikėtų atsižvelgti.  Be bendrų ortopedinių negalavimų, būdingų didelėm veislėm, tokių kaip OCD (pečio sąnario osteochodrozė) ir klubo sąnario displazija, Didieji šveicarų zenenhundai kenčia nuo labai rimtos sveikatos būklės, vadinamos skrandžio išsiplėtimu arba, kitaip tariant, skrandžio užsisukimu („blout). Tai yra gyvybei pavojinga, reikalaujanti neatidėliotinos medicininės pagalbos būklė, dažnai pasireiškianti šios veislės atstovams. Epilepsija yra kita labai rimta sveikatos problema. Visų šių ligų gydymas gali būti brangus ir sukelti daug rūpesčių.

           „Swissies“ -  stiprūs šunys! Jie yra  fiziškai galingi ir atkaklūs, todėl  gali būti nelengva pratinti juos prie pavadėlio. „Swissy“ mėgsta traukti. Turėkite omenyje , kad vaikui (ir kai kuriems suaugusiems)  gali kilti sunkumų pasivaikščiojimo metu.

           Kadangi daugelis „Swisies“ turi grobio persekiojimo instinktą, jiems reikalingas aptvertas kiemas jų pačių saugumui. Kaimynų katinas arba nieko neįtarianti voverė gali tapti persekiojimo tikslu.

           „Swisy“ temperamentas skiriasi, tačiau bendrai yra gana sudėtingas dėl jų darbinės prigimties ir jų evoliucijos. Didysis šveicarų zenenhundas NĖRA geras pasirinkimas, neturintiems patirties arba pirmą kartą įsigyjantiems šunį, šeimininkams. Patyrusio šeimininko rankose „Swissy“ gali būti puikus šeimos draugas.

           Didysis šveicarų kalnų šuo pradžioje buvo veisiamas kaip kinkomas ir sarginis šuo. Kaip dauguma darbinių veislių, „Swissy“ pasižymi dominuojančiu temperamentu ir charakteriu. Be to, „Swissy“ linkę „lipti ant galvos“.  Kad užkirsti kelią dominuojančiam elgesiui, kuris gali sukelti problemų, reikia neleisti šuniui lyderiauti. Didieji šveicarų zenenhundai privalo išmokti ir suprasti savo vietą šeimos socialinėje hierarchijoje. Tai užima daug laiko, pastangų ir reikalauja daug kantrybės.

           Didiesiems šveicarų zenenhundams  jau nuo ankstyvo amžiaus reikalinga socializacija. Tai reiškia, kad jis turi susitikti su daugeliu jam nepažįstamų žmonių ir būti supažindintas su daug naujų situacijų. „Swissy“ socializacijos negalima vykdyti atmestinai. Kai kurie Didieji šveicarai gali rodyti agresyvumą, ypač  tarp savo lyties atstovų.

           „Swissies“ - lėtai bręstantys tiek psichiškai, tiek ir fiziškai. Dėl ortopedinių dalykų, susijusių su didžiųjų veislių šunimis , kad išvengti traumų augimo metu reikalinga ypatinga priežiūra. Nepaisant jų tvirto sudėjimo, veislė iš tiesų  yra gana pažeidžiama šiuo augimo periodu. „Swissy“ tai nėra veislė, kuri jauname amžiuje gali atlaikyti neribotus krūvius, tokius, kaip pavyzdžiui,  bėgimas šalia dviračio.

           „Swissy“ šeriasi!!! Paplitusi klaidinga nuomonė, kad trumpas Didiųjų šveicarų zenenhundų kailis šeriasi labai mažai  ir tai yra labai toli nuo tiesos. „Swissy“ turi tankų poplaukį kuris šeriasi nuolat, todėl jį reikia reguliariai šukuoti.

           Jeigu Jus domina veisimas, Jūs turėtumėte žinoti, kad Didysis šveicarų zenenhundas linkęs turėti gimdymo sunkumų ir dažnai reikalingas Cezario pjūvis. Juos nėra lengva veisti!

           Pabaigai:  „Swissy“ reikia DRESUOTI!  Pasiruoškite skirti laiko ir energijos tam , kad užtikrintumėte, kad Jūsų šuo turės visus reikiamus „įrankius“ tapti geru piliečiu.

Šis straipsnis gali būti perspausdintas visas – bet kur ir bet kuriuo metu – su tikslu šviesti visuomenę apie Didįjį šveicarų kalnų šunį.